Arşiv-Haber Organizasyonlar Sosyal İnovasyon Projeleri

Türkiye’nin İlk Yumurta Sergisi Ziyaretçi Rekoruna Koşuyor

Koleksiyon farklılığı açısından Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve gittiği şehirlerdeki sergi organizasyonlarının yapıldığı AVM lerde yoğun ziyaretçi ilgisiyle beğeni toplayan ve bu zamana kadar Türkiye genelinde yapılan sergilerde 600 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan, Dünya Tavukları ve Yumurtaları Sergileri ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor.

Sergi kapsamında, 33 Ülkeye ait birbirinden farklı 105 tavuk ırkının gerçek yumurta numuneleri sergilenirken, aynı zamanda görülmesi kolay olmayan bir çok özel hayvanların ilginç şekillere sahip gerçek yumurtaları da sergide ziyaretçilerin izlenimine sunuluyor.

Sergi kapsamında ziyaretçiler dünyada yetişen tüm tavuk ırklarının renk, boy ve ebat anlamında birbirinden değişik tüm yumurtalarını bir arada görme şansı yakalarken aynı zamanda Köpekbalığından, Piton Yılanına, Timsah’tan, Caretta Kaplumbağasına, Leylekten, Pelikana ve daha pek çok özel hayvana ait gerçek yumurtaları yakından görerek inceleme fırsatına sahip oluyorlar.

Türkiye Turneleri kapsamında, sergilendiği şehirlerde, ziyaretçilerine hayret ve şaşkınlık duyguları ile birlikte; Yumurta Mucizesine şahitlik hissini aynı anda yaşatma yönüyle tanınan Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergisi koleksiyon çeşitliliği  ve en sade anlatım materyalleri ile her yaştan ve her eğitim seviyesinden binlerce insanı kendisine çekiyor.

Sergi kapsamında ziyaretçilerin yumurtaya karşı bakış açıları baştan aşağı değişirken aynı zamanda ziyaretçiler tüm insanların ortak besin değeri ve en yüksek protein kaynağı olan yumurta ile ilgili hiç bilinmeyen değişik detaylara bu sergide ulaşabiliyor. Sergi aynı zamanda çocukların günlük yumurta tüketimi açısından bilinçlendirilmesine yönelik değerli katkılar sağlayan özelliği ile de beğeni topluyor.

Folluk Dergisi Türkiye tavukçuluğunun medya yüzü