Haber-Aktüel Sosyal İnovasyon Projeleri

Türkiye Brahma Kulüp Gönüllere Dokunuyor

Ülkemiz süs tavukları camiasında kurulduğu günden bugüne çok başarılı çalışmalara imza atan Brahma Kulüp göz kamaştırıyor. TSHF’ye bağlı dernek ve kulüpler içerisinde kısa sürede en fazla üye ve takipçi sayısına ulaşan Brahma Kulüp başarılı sosyal inovasyon projeleriyle de gönüllere dokunuyor.

Geçtiğimiz dönemde Afrika Nijer’de su kuyusu açma projesine destek olunarak   1030. kuyu TSHF adına açılmış ve Federasyonumuzun ismi tabelaya yazdırılmış oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bağlı TİKA(Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) bünyesinde faaliyet gösteren Gönüllüler Derneği ile iş birliği kurularak gerçekleştirilen projede camiamızdan 140 hayırseverin desteğiyle Nijer’in Gaya Bölgesindeki 650 nüfuslu Lelesso köyü sakinlerine temiz su imkanı sunularak önemli bir hayra imza atılmış oldu.

Yine geçtiğimiz dönemde Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemizdeki kamplara sığınan mülteci çocukların kışlık kıyafet ihtiyacıyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden başlatılan yardım kampanyasıyla yaşları 3 ile 8 arasında değişen 150 çocuğa  mont, bot, kazak, pantolon, şapka, çorap’tan oluşan hediye paketleri hazırlanıp teslim edilmiştir.

Bu tür sosyal inovasyon projeleriyle toplumun her kesiminden hayırseverlerle, gerçek mağdurları buluşturan bu tarz etkinlikler, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte ve dayanışma ruhumuzu arttırmaktadır. Folluk Dergisi olarak Türkiye Brahma Kulübünü tebrik ediyor ve diğer kulüp ve derneklerimize örnek olmasını temenni ediyoruz.

Folluk Dergisi Türkiye tavukçuluğunun medya yüzü