Kurum Tanıtımları

Ankara Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği

Derneğimiz 05/11/2015 tarihinde, hiçbir karşılık beklemeden sırf hobimizi daha kaliteli bir şekilde nasıl yaparız ve bu hobiye gönül veren değerli hobidaşlarımızı nasıl bir araya toplarız düşüncesi ile 7 gönüllü insanın bir araya gelmesi ile temelleri atılmış ve 23/11/2015 tarihinde İl Dernekler Müdürlüğüne resmi başvurumuz ve akabinde 22/12/2015 tarihinde alınan onayla kurulmuştur.

DERNEK KURUCU ÜYELERİMİZ

  • Emin GÖKGÖZ
  • Burak ARAS
  • Cengiz YILDIRIM
  • Ahmet Ufuk Kasım
  • Can KARAKAYA
  • Emre ÖZTÜRK
  • İbrahim KAYA

Derneğimiz resmi açılışı 19/01/2016 tarihinde Türkiye çapından 150 civarı hobicinin bir araya geldiği yemekli bir tanıtım ve kaynaşma toplantısı sonucunda üyelere ve hobicilere bildirilerek açılmış ve tanıtılmıştır. Kuruluşunun akabinde dernek yönetim kurulunun hızlı ve hevesli çalışmaları sonucunda Türkiye’de birçok kişi tarafından parmakla gösterilen, çevre illerden de destek gören merkez bir dernek halini almış ve çalışmalarına hız vermiştir.

Derneğimiz Türkiye’deki mezat alışkanlıklarını yıkan hayvanların hak etmediği ortamlarda koliler içinde kime gideceğini bilmeden sıra beklemesini ve belki de istenmediği halde sonunun hüsran olduğu sıkışık ortamlardan kurtarıp, Türkiye’de yine bir ilk olan 100 adet Şov kafesi yaptırıp ilk fuar havasında müzayede düzenleyerek katılımcılar ve hobiciler tarafından büyük takdir toplamıştır ve bu kıvılcım ileri düşünen diğer derneklere de sıçrayarak hayvan refahı için önemli adımlar atılmıştır.

Dernek yönetim kurulumuzun almış olduğu önemli bir karar ve projede geleceğimiz çocuklarımıza tavuk aşkını nasıl aşılarız ve onlara belki de hayatlarında ilk defa görecekleri kuluçkada yumurta gelişimi ve civciv çıkım anını nasıl yaşatırız diye yola çıkılan KANATLI ÇOCUKLAR PROJESİ dir. Bu projede öncelikle Devlet Anaokullarından gelen talepler göz önüne alınarak sıralama yapılıyor ve her yıl şubat ve mayıs ayları arasında talep eden okullarımıza gönüllü üyelerimizin verdiği kuluçka makineleri ve civciv büyütme kafesleri ile geleceğimiz olan çocuklarımıza kuluçkaya hangi şartlarda yumurta konur kaç günde gelişim tamamlanır kaçıncı günde çıkımlar başlar ve neticesinde çıkan civcivler hangi şartlarda büyütülür konularında ücretsiz hizmetler veriyoruz, dileyen okullarımıza büyüttükleri civcivlerini üretmeleri ve onlardan çıkan taze yumurtaları tüketmeleri ve üretmeleri konularındada projemizi bir üst seviyeye taşıyarak üretimde döngüyü sağlamaya çalışıyoruz.

Dernek yönetim kurulumuz Türkiyede yine ilklerden olan pet fuarlarına katılım sağlayarak bizlerden haberi olmayan gerçek hobici dostlarımıza da ulaşmayı hedef koyarak düzenli bir şekilde yılda bir defa düzenlenen PETZOO ANKARA fuarının da katılımcılarındandır.

Dernek yönetim kurulumuzun çalışmalarından bir diğeride dernek üyelerimizin en uygun şartlarda yem, vitamin gibi ana kalem ürünlere, aracılık ederek direk firmalarla görüşüp toptan fiyatlardan alışveriş yapma imkanı sağlamaktadır. Yine dernek yönetim kurulumuzun girişimleri sonucunda bizlere destek veren ani ölümlerde otopsi yapabilen ve hastalıklarda destek veren dernek veteriner hekimlerimizde bulunmaktadır. Ankara Süs Tavukları Derneği yönetimi olarak bizlere 3. Sayınızda yer ayırıp kendimizi tanıtma imkanı sağladığınız için çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla…

Resmi İnternet Sitesi : http://www.ankarasustavuklari.org.tr/

Folluk Dergisi Türkiye tavukçuluğunun medya yüzü